Newsy

Kolejny film Dreamworks nie będzie sequelem. Reżyserem współtwórca „Angry Birds”

Książka Ronan Boyle and the Bridge of Riddles Toma Lennona, która swoją premierę miała w zeszłym roku i stała się bestsellerem na liście New York Timesa, to połączenie fantasy i przygody. Za jej filmową adaptację odpowie reżyser Angry Birds (2016), Fergal Reilly.

Powieść napisana jest z przymrużeniem oka. Podąża ona za tytułowym nastolatkiem, który zrekrutowany zostaje do elitarnej jednostki irlandzkiej policji, której głównym zadaniem jest prowadzenie śledztw nad zjawiskami nadprzyrodzonymi (wiecie, wtedy, gdy w grę wchodzą jakieś trolle czy leprekauny). Boyle w pierwszej części swoich przygód (druga ukazała się w tym roku i nosi tytuł Ronan Boyle and the Swamp of Certain Death) musi odbyć odpowiedni trening i sprostać wyzwaniu pierwszej sprawy.

Za scenariusz odpowie sam Lennon, dla którego książka jest wydawniczym debiutem. Wcześniej pracował on jako aktor i scenarzysta (trylogia Noc w muzem z Benem Stillerem). Reilly natomiast zajmował się storyboardingiem przy Hotelu Transylwania, Smerfach, Klopsikach i innych zjawiskach pogodowych (Sony) oraz disnejowskich Kubusiu i Hefalumpach (2005).

Przypomnijmy, że jeśli chodzi o studio DreamWorks, w najbliższym czasie zapowiedziało ono premiery filmów Krudowie 2 (2020) oraz Dzieciak rządzi 2 (2021).

Ronan Boyle and the Bridge of Riddles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial