Newsy

„Class Clown”. Nowa animacja od Iana Boothby’ego. Coś dla fanów Addamsów!

Wielokrotnie nagradzane studio animacji z Vancouver Global Mechanic, producent niedawno nominowanej do nagrody Emmy interaktywnej opowieści Scribbles & Ink (PBS / WGBH) połączyło siły z renomowanym studiem ALT Animation z Irlandii Północnej, aby współtworzyć serial Class Clown (52 x 11′). Seria jest oryginalnym pomysłem kanadyjskiego pisarza Iana Boothby’ego (Simpsons Comics, Futurama Comics, MAD Magazine).

Global Mechanic i ALT Animation po raz pierwszy spotkały się na MIPCOM 2019. Obie firmy natychmiast połączyły siły w celu wspólnego stworzenia slapstickowych animacji dla dzieci w wieku 6-12 lat. Oba studia mają duże doświadczenie w tworzeniu wysokiej jakości usług produkcyjnych, a teraz chcą zaznaczyć swoją oryginalną własność intelektualną. Wspólne wysiłki nad nową serią Class Clown rozpoczęły się w czerwcu br.

Serial opowiada o cyrkowej rodzinie, która decyduje się osiedlić na przedmieściach po latach spędzonych w tułaczce. Akcja koncentruje się głównie wokół syna, Jimmy’ego Jinglesa, chłopca, który po prostu chce dopasować się do swojej nowej szkoły. Sęk w tym, że on naprawdę jest klaunem, a nawet potomkiem długiej linii klaunów! Ma niebieskie włosy, duży czerwony nos, ogromne buty i wszystko inne, czego można oczekiwać od przedstawiciela tego zawodu. Rozpoczyna się dla niego walka o przetrwanie.


„Zawsze byłem fanem programów takich jak Rodzina Addamsów, które przedstawiały historię imigrantów z dziwaczną kulturą starego świata zderzającą się z nowoczesnymi przedmieściami. Jimmy Jingles kocha swoją cyrkową rodzinę, ale także bardzo chce się dopasować do swojej nowej szkoły. Niestety ciążą mu czerwony nos, ogromne buty i talent do komedii slapstickowej” – powiedział Boothby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial