Newsy

Nowy serial na podstawie komiksu scenarzystki „She-Ry i księżniczek mocy”. Będzie hit?

Lumberjanes to seria komiksów stworzona przez cztery zdolne panie: Shannon Watters, Grace Ellis, Brooklyn A. Allen i Noelle Stevenson. To właśnie ta ostatnia odpowiada za scenariusz do hitowego serialu Netfliksa She-Ra i księżniczki mocy. Tym razem na tapet weźmie tytuł, którego jest współtwórczynią. Ma być jego producentką wykonawczą, reżyserką i scenarzystką. Zapowiada się nieźle!

Lumberjanes (Boom! Studios) opowiada o pięciu dziewczynach, których główną misją jest walka ze złem i rozmaitymi potworami potęgą przyjaźni. Brzmi znajomo? Mi ten opis nieodparcie kojarzy się z fabułą My Little Pony: Przyjaźń to magia Lauren Faust.

Seria sprzedała się w ponad 1,5 miliona egzemplarzy w miękkiej oprawie od czasu premiery w 2014 roku. Liczy ponad 70 zeszytów i 13 powieści graficznych. Zdobyła wiele statuetek Eisnera (Oscar w komiksowym świecie) i nagrodę GLAAD Award za przedstawienie kobiecej przyjaźni i reprezentacji LGBTQ +. Komiks zainspirował również spinoffy, napisane przez Mariko Tamaki (Laura Dean Keeps Breaking Up with Me, Harley Quinn: Breaking Glass). Serial zadebiutować ma na HBO Max.

Lumberjanes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial