Newsy Recenzje

„Ben 10 kontra wszechświat: FILM”. Czy film spełnia oczekiwania fanów uniwersum?

Ben 10 zadebiutował na antenie Cartoon Network w 2005 roku. W kolejnych tytułach ze swoim udziałem dorastał wraz z widzami (wystarczy wymienić Ben 10: Obca Potęga czy Ben 10: Omniverse). Stacja postanowiła odświeżyć markę i tym samym światło dzienne ujrzał reboot Ben 10 z 2016 roku. To właśnie w jego świecie rozgrywa się akcja filmu Ben 10 kontra wszechświat, który niedawno miał swoją telewizyjną premierę.

W polskiej wersji językowej udział wzięli Antoni Scardina (Ben Tennyson), Joanna Pach-Żbikowska (Gwen Tennyson), Zbigniew Konopka (Kulopłot), Przemysław Nikiel (Czteroręki), Pior Bąk (Dziadek Max), Jakub Jankiewicz (Kevin 11), Jacek Król (Pacak, Tetrax), Jakub Wieczorek (Gniew, Vilgax) i inni. Większość ekipy wywiązała się z zadania bardzo dobrze!

Opis fabuły: Tytułowy Ben 10 – z pomocą kuzynki Gwen i dziadka Maxa podbije galaktykę. Widzowie zobaczą również ulepszone transformacje obcych, trzymającą w napięciu kosmiczną rywalizację oraz pokaz mocy. Produkcja skupi się na wydarzeniach z przeszłości bohatera, które powracają ze zdwojoną mocą, doprowadzając do wielu nieszczęśliwych wypadków na całej Ziemi. Ben zmuszony jest podjąć heroiczną walkę i udać się w międzygalaktyczną podróż.

Odpowiem krótko na postawione w tytule pytania. Tak, film spełni oczekiwania wielbicieli serii. Niekoniecznie jest jednak idealnym wyborem, jeśli chodzi o tych, którzy się do niej dopiero przymierzają, bowiem zbyt dużo w nim zawiłości. Mnogość postaci potrafi przytłoczyć. Jeśli chodzi o dostarczenie rozrywki, pozycja zdecydowanie spełnia swoją rolę. Muszę przyznać, że byłam nawet pod wrażeniem kilku zastosowanych tutaj rozwiązań z zakresu animacji (bardzo duża jej dynamika bez dużej straty na jakości). Premiera filmu odbyła się 10 października o godzinie 12:00 na antenie Cartoon Network. Powtórki planowane są na 18 października o godz. 12.00 oraz 20.50.

Zobacz też: Cartoon Network Studios. Ben 10, Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster, Pora na przygodę! i wiele więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial