Wiedza tajemna

Disney Junior. Znacie wszystkie perełki stacji? To już prawdziwa marka

Disney Junior serwuje najmłodszym widzom propozycje zarówno od Disney Television Animation, jak również te pozyskane od zewnętrznych firm. Przygotowałyśmy ich krótką rozpiskę. Stacja dawno nie zaliczyła dużej wpadki, wie co robi!

Pozycje oryginalne

Klub przyjaciół Myszki Miki (2006-2011), Mali Einsteini (2005-2010), Jake i piraci z Nibylandii (2011-2016) oraz Klinika dla pluszaków (2012-2020) to jedne z pierwszych pozycji wyemitowanych w nowo-powstałym bloku Disney Channel – Disney Junior, który zadebiutował w 2011 roku. Należy zaznaczyć, że to właśnie nieustraszony Jake jest pierwszym tytułem wyprodukowanym specjalnie dla Juniora! W wielu krajach Disney Junior funkcjonuje już jako osobna stacja (m.in. w Polsce), jednak w niektórych (w tym w Stanach Zjednoczony) wciąż stanowi poranny blok Disney Channel. Tak czy inaczej, zapoznajmy się z resztą jego propozycji.

Jej wysokość Zosia (2012-2018)

Jej wysokość Zosia

Henio Tulistworek (2013-2016)

Szeryf Kaja na Dzikim Zachodzie (2014-2017)

Miles z przyszłości (2015-2018)

Lwia Straż (2015–2019)

Elena z Avaloru (2016-)

Pst! To od Craiga Gerbera (tego od Jej Wysokość Zosia).

Myszka Miki: Zamieszani w przygody (spin-off Klubu Myszki Miki)

Bingo i Rolly w akcji (2017-)

Vampirina (2017-)

Muppeciątka (2018-)

Fancy Nancy Clancy (2018-)

Serial od Ann Smith na bazie książki Jane O’Connor. Serial wyróżnia się żywymi kolorami, ciekawymi ilustracjami inspirowanymi modnymi częściami garderoby i urokiem głównej bohaterki, która przypomina nieco Anię z Zielonego Wzgórza w swoim zachwycaniu się trudnymi i pięknymi słowami, a także okazywaniu innym życzliwości. Ogląda się to przyjemnie.

Ilustracje stworzyła Robin Preiss Glasser.

 Mia Sinclair Jenness wciela się w rolę Nancy w oryginalnej wersji językowej. Rudzielec uwielbia modne stroje, Francję i fuksję!

W serialu nie brakuje piosenek, które moim zdaniem wprawią w dobry humor największego smutasa! Muzykę napisał TJ Hill, w teksty w polskiej wersji językowej opracowane zostały przez Julię Byrską. Naprawdę potrafią one wprawić w doby nastrój!

W serii występują m.in. Christine Baranski (Pani Cudna), Alyson Hannigan (mama Nancy, Claire Clancy) oraz Pixarowy wyga, John Dezso Ratzenberger (dziadek Nancy, Sid Clancy).

Pani Cudna, Christine Baranski (The Good Wife)

W polskiej wersji językowej w głównej roli usłyszeć możemy Polę Piłat (Król Lew, Mój sąsiad Totoro, Podniebna poczta Kiki, Naprzód). W jej siostrę, JoJo, wciela się natomiast Antonina Krylik (Krzysiu, gdzie jesteś?). Wyszło bardzo dobrze! Nawet bardzo dobrze!

T.O.T.S. (Troskliwie Odlotowy Transport Słodziaków). Premiera odbyła się w 2019 roku.

The Rocketeer (2019-) Na razie brak polskiej premiery.

Mira, Royal Detective (2020-) Na razie brak polskiej premiery.

Chip i Dale. Nowy serial Disney+

Disney

Pozycje nabyte

Dawniej emitowane były m.in. 101 dalmatyńczyków (1998-2013), Trzecia, róg Ptasiej (2008-2010), Babar i przygody Badou (2010-2015), Złotowłosa i miś, Mała księga dżungli (1997-2013), Lilo i Stich (ABC Kids), Mała Syrenka, Timon i Pumba czy Opowieści z Tinga Tinga.

Teraz na antenie:

Stacyjkowo

Brytyjski seriali, który swoją premierę miał w 2008 roku. Wyprodukowany został przez studio Ludorum. Główna bohaterka to wielofunkcyjna, czerwona lokomotywa spalinowa pełna wiary we własne siły! Jej towarzyszką jest elektryczna lokomotywa pasażerska, Koko.

Pidżamersi

Francuski serial animowany na podstawie książki Les Pyjamasques autorstwa francuskiego pisarza Romualda Racioppo. Swoją premierę miał na antenie Disney Channel w 2015 roku.

Gigantozaur

Francusko-amerykański serial oparty na książce autorstwa Jonny’ego Duddle’a. Wyprodukowany przez Cyber Group Studios. Opowiada o przygodach czworga młodych dinozaurów – ankylozaura, triceratopsa, parazaurolofa i brachiozaura. Mają nawet własne imiona! I własną grę.

Blue

Oficjalny opis: Główna bohaterka, Blue, to 6-letnia suczka rasy Australian Cattle Dog, znanej też pod nazwą Blue Heeler. Jest urocza, ciekawska i energiczna. Mieszka z mamą, tatą i 4-letnią siostrzyczką Bingo. Blue i Bingo dzięki bujnej wyobraźni wymyślają ciekawe zabawy i przeżywają wiele przygód. (…) Przygody Blue nie tylko bawią, ale też uczą, rozwijają wyobraźnię i pozwalają poznać realia życia w Australii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial