Newsy

Nowy serial animowany od studia odpowiedzialnego za „Nazywam się Cukinia”!

Najnowszy serial animowany Splat & Seymour francuskiego studia Blue Spirit (Nazywam się Cukinia, 2016) to opowieść, w której występuje uroczy duet w postaci kota i myszy. Oparty jest na bestsellerowych książkach (wg New York Times) Roba Scottona Splat the Cat (2008).

Eleanor Coleman, szefowa działu międzynarodowej przedsprzedaży i rozwoju Blue Spirit, uważa, że ​​seria to świetna komedia o dorastaniu. Podkreśla także jej wartość wizualną. „Uwielbiam sposób, w jaki nasi artyści naprawdę uchwycili wyjątkowość rysunków Roba Scottona” – powiedziała. Warto dodać, żę futra zwierząt tworzone są w technologi CGI (nadaje im to puszystości). Za reżyserskimi sterami stanął Jean Duval (Goofy i inni, Dzielny Agent Kaczor, Super Baloo, Babar). Byś może wyjdzie z tego coś nie tylko uroczego, ale i zabawnego!

„Od futrzanych kotów (i myszy) po odjechane meble, od drzew z lizaków po rzeźby na kształt kaczek, które pojawiają się wszędzie – wszystko tam jest” – zauważa reżyser. „Jednak ponieważ środowisko głównych bohaterów nie zostało dokładnie przedstawione w książkach, musieliśmy całkowicie od podstaw stworzyć miasto Splata, Moggy Bottom. (…) Naszym głównym celem było stworzenie (…) wiarygodnej przyjaźni między kotem a myszą. Niezależnie od tego, czy jest to zabawne, trochę przerażające, czy też dramatyczne, w naszej opowieści chodzi o emocje! ” – dodał.

Splat & Seymour jest produkowany w studiach Blue Spirit w Paryżu i Angouleme we Francji oraz w Montrealu w Kanadzie. Zespół liczący ponad 350 osób korzysta z oprogramowania 3ds Max.

Tej jesieni seria zostanie wystawiona na rozmaite branżowe targi (m.in październikowy MIPCOM). Z pewnością wzbudzi zainteresowanie! Nominowane do Złotego Globu studio tworzy serial na podstawie bestsellerowej książki dla dzieci New York Timesa. Musi się udać!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: