Newsy

Nowy serial animowany od studia odpowiedzialnego za „Nazywam się Cukinia”!

Najnowszy serial animowany Splat & Seymour francuskiego studia Blue Spirit (Nazywam się Cukinia, 2016) to opowieść, w której występuje uroczy duet w postaci kota i myszy. Oparty jest na bestsellerowych książkach (wg New York Times) Roba Scottona Splat the Cat (2008).

Eleanor Coleman, szefowa działu międzynarodowej przedsprzedaży i rozwoju Blue Spirit, uważa, że ​​seria to świetna komedia o dorastaniu. Podkreśla także jej wartość wizualną. „Uwielbiam sposób, w jaki nasi artyści naprawdę uchwycili wyjątkowość rysunków Roba Scottona” – powiedziała. Warto dodać, żę futra zwierząt tworzone są w technologi CGI (nadaje im to puszystości). Za reżyserskimi sterami stanął Jean Duval (Goofy i inni, Dzielny Agent Kaczor, Super Baloo, Babar). Byś może wyjdzie z tego coś nie tylko uroczego, ale i zabawnego!

„Od futrzanych kotów (i myszy) po odjechane meble, od drzew z lizaków po rzeźby na kształt kaczek, które pojawiają się wszędzie – wszystko tam jest” – zauważa reżyser. „Jednak ponieważ środowisko głównych bohaterów nie zostało dokładnie przedstawione w książkach, musieliśmy całkowicie od podstaw stworzyć miasto Splata, Moggy Bottom. (…) Naszym głównym celem było stworzenie (…) wiarygodnej przyjaźni między kotem a myszą. Niezależnie od tego, czy jest to zabawne, trochę przerażające, czy też dramatyczne, w naszej opowieści chodzi o emocje! ” – dodał.

Splat & Seymour jest produkowany w studiach Blue Spirit w Paryżu i Angouleme we Francji oraz w Montrealu w Kanadzie. Zespół liczący ponad 350 osób korzysta z oprogramowania 3ds Max.

Tej jesieni seria zostanie wystawiona na rozmaite branżowe targi (m.in październikowy MIPCOM). Z pewnością wzbudzi zainteresowanie! Nominowane do Złotego Globu studio tworzy serial na podstawie bestsellerowej książki dla dzieci New York Timesa. Musi się udać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial