Newsy

Netflix stawia na współpracę z reżyserem absolutnie cudownej „Księgi życia”!

Netflix ogłosił dzisiaj daleko idącą współpracę z nagrodzonym Emmy i nominowanym do Złotego Globu animatorem, malarzem, scenarzystą i reżyserem Jorge Gutierrezem i jego firmą producencką Mexopolis w zakresie oryginalnych treści. Gutierrez napisze, wyreżyseruje i wyprodukuje filmy animowane, seriale i projekty interaktywne dla przedszkolaków, dzieci i rodziny oraz animacje dla dorosłych.

Gutierrez jest twórcą nadchodzącego animowanego limitowanego serialu Maya and the Three, mezoamerykańskiej epopei fantasy, której światowa premiera ma się odbyć w 2021 roku.

„Jorge był jednym z pierwszych twórców, którzy dołączyli do Netflix Animation i od tamtej pory jest niesamowitym partnerem ”- zauważyła Melissa Cobb, wiceprezes ds. Oryginalnych animacji w Netflix. „W swojej pracy przywiązuje dużą wagę do autentyczności, tworząc fantastyczne historie i postacie inspirowane jego kulturą. (…) Jesteśmy zaszczyceni, że wybrał Netflix na swój dom i nie możemy się doczekać, kiedy będziemy dzielić się jego pracą z dziećmi i rodzinami na całym świecie”. Sam zainteresowany jest zaszczycony propozycją giganta streamingu.

Jorge Gutierrez to meksykański animator, malarz, pisarz i reżyser. Jest reżyserem i współtwórcą filmu animowanego The Book of Life (pol. Księga życia, 2014) dla Foxa, wyprodukowanego przez Guillermo Del Toro. Obraz ten zdobył nominację do Złotego Globu w 2014 roku w kategorii najlepszego filmu animowanego. Gutierez jest także scenarzystą i reżyserem nominowanego do nagrody Emmy filmu Son of Jaguar VR dla Google. Wraz z żoną i muzą Sandrą Equihua stworzyli dla Nickelodeon wielokrotnie nagradzany Annie i Emmy serial animowany El Tigre: The Adventures of Manny Rivera. Urodzony w Mexico City i wychowany w Tijuanie Gutierrez zrealizował różne filmy i kreskówki, wykonał rozmaite ilustracje i namalował wiele rozmaitych pejzaży, raz po raz odkrywając swoją miłość do meksykańskiego popu i kultury ludowej.

https://youtube.com/watch?v=NBw5YScs8iQ

Zobacz też: Poznajcie mrocznego Pinokio Guillermo del Toro. Dark fantasy dla dorosłych z Tildą Swinton i Ewanem McGregorem już w 2021 roku

Zobacz też: Nickelodeon. SpongeBob Kanciastoporty, Awatar: Legenda Aanga i wiele więcej!

1 comment

  1. Absolutnie genialna animacja. ?wietny scenariusz, dialogi no i historia, co jest najwa?niejsze. Tak samo mocno podoba? mi si? film „Coco”, który jest w podobnym klimacie. Swoj? drog? Netflix coraz bardziej rozwija stref? animacji, co bardzo mi si? podoba 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial