Newsy

Nie żyje Agnieszka Fatyga. Georgette z „Olivera i spółki” miała zaledwie 62 lata

Odeszła Agnieszka Fatyga (Spowiedź dziecięcia wieku, Widziadło, Alternatywy 4). Uznana aktorka zmarła w wieku zaledwie 62 lat.

–Moja żona, z którą przeżyłem 37 lat odeszła dzisiaj od nas o godzinie 7.00 rano, nagle… – poinformował mąż aktorki, Wojciech Olszański, w nagraniu na YouTubie. – Wszystko co najgorsze dopiero przede mną, ale zasłużyła na to, by ją wspomnieć, bo była niezłomnym człowiekiem. Nigdy się nikomu nie sprzedała, nikomu nie obiecywała, poniosła za to wiele razów, nagonek. Była w życiu najlepszym, co mi się przytrafiło. Miała do mnie wielką cierpliwość. Kochała ludzi, aczkolwiek Ci, co ją znali wiedzą, że była wielką samotnicą, ale bardzo empatyczną i dobrą. Może dlatego była wielką samotnicą, bo była dawcą, oddawała ludziom swoją energią – dodał.

Agnieszka Fatyga była aktorką teatralną i telewizyjną, a także śpiewaczką i pianistką. Urodziła się 21 lipca 1958 roku w Bytomiu. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Ukończyła ją w 1981 roku. W późniejszych latach występowała na deskach warszawskiego teatru Ateneum. W dubbingu zasłynęła z ról Georgette w filmie Oliver i spółka (1988) oraz Clarabelle w Miki, Donald, Goofy: Trzej muszkieterowie (2004).

Fotorzepa, Grzegorz Hawalej

Zobacz też: Oliver i spółka. Wszystko, czego nie wiecie o rudym kociaku i jego nowojorskiej bandzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial