Newsy

Reżyser „Śnieżki” odpowie za pełnometrażowy film animowany. Znamy szczegóły


Znany hiszpański reżyser Pablo Berger wkroczy do świata animacji. Wyreżyseruje film Robot Dreams na motywach popularnej powieści graficznej amerykańskiej autorki / ilustratorki Sary Varon. Film pojawi się w kinach w 2023 roku, dystrybuowany przez BTeam Pictures.

Berger jest reżyserem wielokrotnie nagradzanych Śnieżki (2012) i Abracadabra (2017), które zdobyły osiem nominacji do nagrody Goya i zostały wstępnie wybrane do reprezentowania Hiszpanii na rozdaniu Oscarów. W przypadku Robot Dreams Berger połączy siły twórcze z José Luisem Agredą (Buñuel in the Labyrinth of the Turtles), montażystą Fernando Franco (wspominana Śnieżka), reżyserką animacji Eleną Pomares (Morning Cowboy, The Henhouse), kompozytorem Alfonso de Vilallonga (Blancanieves) oraz kierownikiem produkcji Julianem Larrauri.

Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

Robot Dreams to czarująca opowieść o psie i robocie, która ukazuje siłę i kruchość relacji. Po wyprawie na plażę, zardzewiały i unieruchomiony robot zostaje w piasku, pies musi jakoś wrócić do codzienności. W miarę upływu czasu czworonóg próbuje wypełnić emocjonalną pustkę pozostawioną przez tę stratę serią skazanych na niepowodzenie przyjaźni – podczas gdy jedyną ulgą, jaką robot może znaleźć, są sny. Zapowiada się ciekawie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial