Newsy

Nowy film od studia odpowiedzialnego za „Rodzinę Addamsów”. O czym opowie?


Cinesite (Rodzina Addamsów, Gnomy rozrabiają) ujawniło nowe szczegóły dotyczące nadchodzącego filmu animowanego Princess Awesome, powstałefo we współpracy z londyńskim studiem Aniventure, który jest w fazie przedprodukcyjnej i ukaże się w 2022 roku.

Zainspirowany chińską mitologią, film koncentruje się na młodej bohaterce, która trafia do mitycznego królestwa i wyrusza na poszukiwanie mądrości i humoru w kraju, w którym te przymioty gdzieś się zgubiły. Do projektu nie został jeszcze przypisany żaden/żadna reżyser/ka.

Producentką wykonawczą Princess Awesome będzie Rita Cahill, współzałożycielka Festiwalu Filmowego w Mill Valley i członkini Rady Dyrektorów Stowarzyszenia Efektów Wizualnych.

„Ten film wykracza poza trop kobiecego upodmiotowienia” – mówi Cahill. „Princess Awesome to nie tylko oglądanie siebie na ekranie, ale także widzenie siebie w twórczych rolach, które ożywiają postacie”.

Aniventure współpracuje w zakresie dostarczania efektów CGI z Cinesite, finansuje takze produkowane tytuły. Obecnie w pełnej produkcji znajdują się trzy filmy animowane: Riverdance ; Blazing Samurai (produkcja Aniventure i Blazing Saddles) oraz Hitpig.

Zobacz też: Blazing Samurai. Animacja na bazie przełomowej czarnej komedii Mela Brooksa

RuPaul, Peter Dinklage, Rainn Wilson i Lilly Singh w obsadzie animacji HITPIG!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial