Kultura

Zwierzęta w niewoli opowiadają o swoim cierpieniu głosami ludzi z czasów lockdownu. Poruszający short

Co zwierzęta mówią o zamknięciu?

Aardman i Born Free Foundation udostępniły nowy film, który przedstawia trudną sytuację dzikich zwierząt przebywających w niewoli poprzez refleksje na temat pandemii koronawirusa. W Creature Discomforts: Life in Lockdown usłyszymy doświadczenia, którymi podzielili się prawdziwi ludzie – w filmie wypowiadają je zwierzęta zmuszone do życia w czterech ścianach.

Creature Discomforts: Life in Lockdown zostało wyreżyserowane przez nominowanego do Oscara i BAFTY Petera Peake’a. W filmie wykorzystano wywiady z ludźmi z całej Wielkiej Brytanii, które zostały nagrane w szczytowym okresie lockdownu. Aby relacje były szczere, uczestnicy nie zdawali sobie sprawy z prawdziwego celu projektu, aż do zakończenia wywiadów. Następnie tak zaprojektowane postacie, aby pasowały do głosów, a tła tak, aby odzwierciedlały ciężkie warunki, w których żyją trzymane w niewoli dzikie zwierzęta.

„Wielu z nas doświadczyło ograniczeń i niedogodności związanych z zamknięciem w ostatnich miesiącach. Pod wieloma względami dało nam to zaledwie niewielki wgląd we frustracje i kompromisy, z którymi borykają się dzikie zwierzęta spędzające w niewoli swoje całe życie”- dodał dr Chris Draper, szef działu dobrostanu zwierząt i niewoli Born Free. „Ten krótki film zachęca nas do przemyślenia niewoli i ogrodów zoologicznych, delfinariów, cyrków i handlu zwierzętami egzotycznymi z perspektywy zwierząt”.

Wiele zwierząt trzymanych w niewoli cierpi każdego dnia na skutek zamknięcia. Są uwięzione tysiące kilometrów od swoich naturalnych domów. Pozbawione życia na wolności. I zamknięte na całe życie.

Prawie wszystkie umrą w niewoli.

Born Free dokłada wszelkich starań, aby przerwać ten cykl i tam, gdzie to możliwe, uratować zwierzęta z przerażających warunków, w których są trzymane, wykorzystywane lub maltretowane. Leczą je i, jeśli to możliwe, wypuszczają z powrotem na wolność. Niestety, wiele z nich jest tak zniszczonych przez niewolę, że nie mogą powrócić na wolność.

Udostępnij ten film i, jeśli możesz, przekaż darowiznę, aby fundacja mogła uratować jeszcze więcej dzikich zwierząt przed tym strasznym losem.

Pomóż uratować dzikie zwierzęta przed zamknięciem na całe życie: https://www.bornfree.org.uk/life-in-lockdown

https://animatedbrain.com/2020/07/31/od-tego-teledysku-bedziecie-plakac-plonacy-las-i-mordowanie-dzikich-zwierzat-my-only-love-mobyego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *